Tragedie la Sadova. Preotul de la Biserica Sf. Nicolae a fost găsit mort în curtea lăcașului de cult

Stire din :

Bărbatul de 56 de ani a fost găsit fără suflare în curtea bisericii.

Marți, în jurul orei 13.30, Secția 11 Poliție Rurală Pojorâta a fost sesizată prin SNUAU 112 de către un bărbat din Sadova că l-a găsit decedat pe preot în curtea Bisericii „Sfântul Nicolae” din localitate.

Din cercetări a rezultat că, luni seară, preotul s-a deplasat de la casa parohială pe un teren situat vizavi pentru a lua niște lemne de foc, ocazie cu care nu s-a mai întors la domiciliu.

Polițiștii nu au identificat urme de violență pe trupul neînsuflețit al bărbatului. Potrivit apropiaților, preotul suferea de afecțiune cardiace.

Trupul neînsuflețit al bărbatului a fost transportat la morgă în vederea efectuării necropsiei și stabilirea cauzei decesului.

Autor :

Publicat :

Abonează-te la știrile zilei pe Google News

Știri citite:

Știri ultimă ora :