Bicicletă furată din curtea unei case din municipiul Suceava. Proprietarul a fugit după hoț și l-a prins. Hoțul a declarat că a vrut doar să mute bicicleta.
Secţia de Poliţie Burdujeni a fost sesizată în cursul zilei de marți de către un bărbat de 40 ani cu privire la faptul că o persoană necunoscută i-a sustras o bicicletă din curte și l-a prins în imediata apropiere.
Bărbatul locuiește pe strada Tineretului din municipiul Suceava, iar în timp ce se afla în locuință, a observat o persoană necunoscută care i-a intrat în curte pe poarta de acces, a sustras o bicicletă cu care a părăsit curtea imobilului.
Văzând acest aspecte, persoana vătămată a plecat în urmărirea lui, alertând în același timp poliția, fiind ajuns de de către acesta pe strada Prieteniei și ulterior imobilizat de către polițiștii ajunși la fața locului.
Hoțul este un bărbat de 72 de ani din municipiul Suceava și le-a declarat polițiștilor că a vrut doar să mute bicicleta.
În cauză a fost întocmit proces verbal de constatare a infracțiunii flagrante sub aspectul săvârșirii infracțiunii de „furt”.