duminică, 20 aprilie, 2025

Cum s-a produs accidentul rutier cu trei victime de la Drăgușeni FOTO

Cum s-a produs accidentul rutier cu trei victime de la Drăgușeni

La data de 16 martie, în jurul orei 10.00, un bărbat în vârstă de 51 de ani, din municipiul Suceava, în timp ce conducea autoturismul pe DN2 în localitatea Drăgușeni, într-o curbă la stânga, pe fondul neadaptării vitezei la condițiile meteo, a pierdut controlul asupra direcției de mers și s-a răsturnat în afara părții carosabile.

În urma impactului a rezultat vătămarea corporală a conducătorului auto, a soției acestuia, în vârstă de 49 de ani și a fetiței celor doi, în vârstă de 11 ani. Cele trei victime au fost transportate la spital.

Conducătorul auto nu a putut fi testat cu aparatul etilometru, dar la spital i-au fost recoltate probe biologice de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.

- Advertisement -

Oamenii legii au întocmit în cauză dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Mai multe :

Citește și

Ultimile articole

Top știri citite

Popular Categories