joi, 16 octombrie, 2025

Un tânăr a adormit la volan și a intrat cu mașina într-un gard

Un tânăr a adormit la volan și a intrat cu mașina într-un gard

În dimineața zilei de 24 mai, în jurul orei 07.00, un tânăr de 20 ani, din localitatea Cârlibaba, în timp ce conducea autoutilitara pe DN 17, din localitatea Valea Putnei, cel mai probabil a adormit la volan, a pătruns pe sensul opus de mers, intrând in coliziune cu gardul imprejmuitor, din apropierea părții carosabile.

În urma impactului, conducătorul auto a suferit leziuni corporale fiind transportat de un echipaj SMURD la Spitalul Municipal C-lung Moldovenesc.

Tânărul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,00 mg/l alcool pur în aerul expirat, ulterior i-a fost recoltată o mostră biologică de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.

- Advertisement -

Oamenii legii au întocmit în cauză dosar penal privind infracțiunea de „vătămare corporală din culpă”.

Mai multe :

Citește și

Ultimile articole

Top știri citite

Popular Categories