duminică, 20 aprilie, 2025

Tânăr din Straja depistat pozitiv la testul antidrog

Tânăr din Straja depistat pozitiv la testul antidrog

În noaptea de miercuri spre joi, în jurul orei 02.30, un echipaj de poliție rutieră din cadrul Poliției Municipiului Câmpulung Moldovenesc a efectuat semnalul de oprire unui autoturism, pe strada Calea Bucovinei, din municipiul Câmpulung Moldovenesc.

La volan a fost identificat un tânăr de 29 de ani, din comuna Straja. Întrucât avea un comportament agitat, conducătorul auto a fost testat cu aparatul DrugTest 5000, rezultatul acestei testări fiind pozitiv la Metafetamină.

Acesta a fost condus la Spitalul Municipal Câmpulung Moldovenesc, unde i-au fost recoltate două mostre biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a prezenței substanțelor psihoactive din sânge.

- Advertisement -

Polițiștii au întocmit în cauză dosar penal privind infracţiune de „conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe”.

Mai multe :

Citește și

Ultimile articole

Top știri citite

Popular Categories