Un bărbat și-a pierdut viața după ce s-a izbit cu mașina în Zidul Morții
Accident rutier produs pe raza localității Șcheia, la sensul giratoriu, sensul dinspre Stroiești, vineri dimineață.
La fața locului au intervenit pompierii militari cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD TIM (Terapie Intensivă Mobilă).
Un autoturism a intrat în zidul construcției sensului giratoriu, iar conducătorul acestuia a rămas încarcerat.
Cu ajutorul accesoriilor specifice, pompierii militari au extras victima și au predat-o echipajului SMURD TIM.
Din nefericire, bărbatul avea leziuni incompatibile cu viața, iar medicul echipajului SMURD TIM a declarat decesul.
Polițiștii fac cercetări pentru a stabili circumstanțele accidentului.





